Znaleziono 4 ogłoszeń: Nieruchomości w Gryfice

Zdjęcie do ogłoszenia: Działka niezabudowana 748 m² Konarzewo, gmina Karnice

Działka niezabudowana 748 m² Konarzewo, gmina Karnice

Urząd Skarbowy w Gryficach organizuje pierwszą licytację nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Konarzewie, gmina Karnice. Działka o powierzchni 748 m² (grunt orny RIVa 683 m² i RIVb 65 m²) została wyceniona na 239 000,00 zł, jednak cena wywoławcza została ustalona na poziomie 179 250,00 zł, co stanowi bardzo atrakcyjną propozycję dla inwestorów. Nieruchomość posiada pozwolenie na budowę na trzy budynki mieszkalne jednorodzinne i jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jest ona wpisana do księgi wieczystej pod numerem SZ1G/00052569/6, a prawo własności przysługuje spółce GR SUN RESORT z siedzibą w Chałupkach Chotynieckich. Warto zaznaczyć, że sprzedaż ta nie podlega opodatkowaniu VAT ani PCC. Licytacja odbędzie się 10 czerwca 2026 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gryficach przy ul. Niepodległości 54a. Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie wadium w wysokości 23 900,00 zł na rachunek bankowy urzędu najpóźniej do dnia poprzedzającego licytację.

Data licytacji: 2026-06-10
Urząd: Urząd Skarbowy w Gryficach
Cena wywoławcza
179 250,00 zł
Zdjęcie do ogłoszenia: Działka 3186 m² Zaleszycy, Gryfice - Opis i oszacowanie nieruchomości

Działka 3186 m² Zaleszycy, Gryfice - Opis i oszacowanie nieruchomości

Urząd Skarbowy w Gryficach ogłasza termin opisu i oszacowania wartości dwóch nieruchomości gruntowych objętych postępowaniem egzekucyjnym. Chodzi o niezabudowaną działkę o powierzchni 3186 m², położoną w Zaleszczycach, działka nr 104/3, objętą księgą wieczystą SZ1G/00051169/5 oraz udział 2/12 w drugiej działce – również niezabudowanej – o powierzchni 3173 m², działka nr 104/7, z księga wieczystą SZ1G/00048018/8. Opis i oszacowanie wartości nieruchomości odbędzie się 16 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00–12:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gryficach, ul. Niepodległości 54a, pokój 013. Osoby, które roszczą prawa do tych nieruchomości, mają możliwość zgłoszenia swoich roszczeń do dnia 16 czerwca 2026 r., czyli przed zakończeniem opisu. Zgłoszenia można składać drogą elektroniczną, pisemną lub osobiście po wcześniejszym umówieniu wizyty. Więcej informacji oraz kontakt do Referatu Egzekucji Administracyjnej można znaleźć pod numerami telefonów 91 3878 405, 91 3878 450 lub mailowo: [email protected].

Data licytacji: 2026-06-16
Urząd: Urząd Skarbowy w Gryficach
Cena wywoławcza
Brak danych
Zdjęcie do ogłoszenia: Nieruchomość 467 m² Trzebiatów, Rzeźnicka 2

Nieruchomość 467 m² Trzebiatów, Rzeźnicka 2

Urząd Skarbowy w Gryficach organizuje licytację nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Trzebiatowie przy ulicy Rzeźnickiej 2, działka nr 74, obręb Trzebiatów 2. Nieruchomość o powierzchni 467 m² składa się z budynku mieszkalnego wolnostojącego, jednopiętrowego z poddaszem nieużytkowym i piwnicą, a także budynku gospodarczego i wiaty. Posiada księgę wieczystą o numerze SZ1G/00003139/5. Wartość szacunkowa nieruchomości wynosi 210 000,00 PLN, a cena wywoławcza to 147 000,00 PLN. Wadium w wysokości 14 700,00 PLN należy wnosić przed dniem licytacji. Licytacja miała się odbyć 28 kwietnia 2026 roku o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gryficach przy ul. Niepodległości 54a. Ze względu na obniżenie ceny wywoławczej o ponad 30%, może to być interesująca okazja inwestycyjna. Szczegóły dostępne są również na stronie urzędu.

Data licytacji: 2026-04-28
Urząd: Urząd Skarbowy w Gryficach
Cena wywoławcza
147 000,00 zł
Zdjęcie do ogłoszenia: Działka 467 m² Trzebiatów, ul. Rzeźnicka 2

Działka 467 m² Trzebiatów, ul. Rzeźnicka 2

Urząd Skarbowy w Gryficach organizuje pierwszą licytację nieruchomości gruntowej położonej w Trzebiatowie przy ulicy Rzeźnickiej 2. Sprzedawana działka o powierzchni 467 m² (numer 74, obręb Trzebiatów 2) została zapisana w księdze wieczystej SZ1G/00003139/5. Na terenie nieruchomości znajdują się budynek mieszkalny wolnostojący, budynek gospodarczy oraz wiata. Zagospodarowanie terenu jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Wartość szacunkowa nieruchomości wynosi 278 000,00 zł, jednak cena wywoławcza została ustalona na poziomie 208 500,00 zł, co stanowi bardzo atrakcyjną okazję dla zainteresowanych nabywców. Wadium w wysokości 27 800,00 zł należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu najpóźniej do dnia 27 kwietnia 2026 roku. W tytule przelewu należy zamieścić: „Wadium KW SZ1G/00003139/5”. Licytacja odbędzie się 28 kwietnia 2026 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gryficach przy ulicy Niepodległości 54a. W dniu 13 kwietnia 2025 roku (błąd wskazuje na możliwą literówkę – zapewne miało być 2026) przewidziano możliwość obejrzenia nieruchomości w godzinach 15:00–15:30. Interesująca może również możliwość zapoznania się z aktami postępowania egzekucyjnego w siedzibie urzędu po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Data licytacji: 2026-04-28
Urząd: Urząd Skarbowy w Gryficach
Cena wywoławcza
208 500,00 zł