Znaleziono 6 ogłoszeń: Nieruchomości w Tychy

Zdjęcie do ogłoszenia: Lokal mieszkalny 47,90 m² Tychy, Dunikowskiego 34/44

Lokal mieszkalny 47,90 m² Tychy, Dunikowskiego 34/44

Urząd Skarbowy w Tychach przeprowadza postępowanie egzekucyjne dotyczące zajętej nieruchomości, która zostanie opisana i oszacowana w celu przygotowania do sprzedaży. Przedmiotem opisu jest lokal mieszkalny o powierzchni 47,90 m², położony w Tychach przy ulicy Dunikowskiego 34/44. Lokal ten figuruje w księdze wieczystej prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Tychach, V Wydział Ksiąg Wieczystych pod numerem KA1T/00029101/7. Opis i oszacowanie wartości nieruchomości rozpocznie się 1 lipca 2026 roku o godzinie 12:00 z oględzinami nieruchomości. Zakończenie procedury planowane jest na 29 lipca 2026 o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego przy al. Niepodległości 60 w Tychach. Osoby, które roszczą prawa do nieruchomości lub jej części, mają możliwość zgłoszenia swoich roszczeń przed ukończeniem opisu, czyli do dnia 29 lipca 2026. Zgłoszenia można składać drogą elektroniczną na adres do doręczeń elektronicznych AE:PL-62217-93072-JESAF-29, przez e-Urząd Skarbowy, listownie na adres urzędu lub osobiście po wcześniejszym umówieniu wizyty. Warto zaznaczyć, że zarzuty do opisu i oszacowania mogą być wniesione w ciągu 14 dni od zakończenia opisu, czyli do 12 sierpnia 2026 roku.

Data licytacji: 2026-07-01
Urząd: Urząd Skarbowy w Tychach
Cena wywoławcza
Brak danych
Zdjęcie do ogłoszenia: Nieruchomość gruntowa 511 m² Bojszowy, ul. Skromna

Nieruchomość gruntowa 511 m² Bojszowy, ul. Skromna

Urząd Skarbowy w Tychach organizuje licytację nieruchomości gruntowej położonej w Bojszowach – Jedlinie przy ul. Skromnej. Sprzedawana działka nr 71 o powierzchni 511 m² została sklasyfikowana jako Bi – inne tereny zabudowane. Nieruchomość posiada foremny kształt zbliżony do prostokąta i lekki spadek terenu. Na działce znajduje się budynek mieszkalno-usługowy z przełomu XIX i XX wieku, który wymaga gruntownego remontu. Budynek jest dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym, konstrukcji murowanej, z drewnianymi stropami i dachem krytym dachówką cementową. Na parterze znajdują się pomieszczenia po dawnej działalności handlowej, a na piętrze przestrzenie mieszkalne. Obiekt jest zdewastowany i nieużywany od ponad 10 lat. W jego pobliżu znajdują się również dwie przybudówki – jedna ujęta w kartotece jako „pozostałe budynki niemieszkalne”, a druga niezarejestrowana, również wymagające kompleksowego remontu. Wartość szacunkowa nieruchomości wynosi 129 200,00 zł, z czego wartość gruntu to 88 100,00 zł. Cena wywoławcza została ustalona na poziomie 90 440,00 zł, co stanowi bardzo atrakcyjną różnicę w stosunku do wartości rynkowej – idealna okazja dla inwestora! Wadium w wysokości 12 920,00 zł należy wpłacić na rachunek bankowy o numerze 50 1010 1212 3068 3813 9120 0000 z dopiskiem „Wadium KA1T/00021510/1” do dnia 2 czerwca 2026 r. Licytacja odbędzie się 3 czerwca 2026 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach przy al. Niepodległości 60. Oglądanie nieruchomości możliwe jest w ciągu 14 dni przed licytacją po wcześniejszym umówieniu terminu z Panią Agnieszką Kałużą pod numerem 32 325 11 43. W tym samym czasie można zapoznać się z aktami postępowania egzekucyjnego w siedzibie urzędu.

Data licytacji: 2026-06-03
Urząd: Urząd Skarbowy w Tychach
Cena wywoławcza
90 440,00 zł
Zdjęcie do ogłoszenia: Nieruchomość 5004 m² Chełm Śląski, Czerniny

Nieruchomość 5004 m² Chełm Śląski, Czerniny

Urząd Skarbowy w Tychach informuje o publicznej licytacji ½ udziału w nieruchomości gruntowej położonej w Chełmie Śląskim przy ulicy Czerniny. Sprzedawany udział dotyczy działki nr 316/11 o powierzchni 5004 m², z czego ½ część stanowi przedmiot licytacji. Nieruchomość jest gruntami ornymi, płaskimi, o regularnym kształcie, nieogrodzonymi i aktualnie użytkowanymi jako łąka. Działka nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej, ale ma dostęp do sieci wodociągowej oraz znajduje się w pobliżu linii wysokiego napięcia. Wartość szacunkowa ½ udziału w nieruchomości wynosi 125 100,00 zł, natomiast cena wywoławcza została ustalona na poziomie 87 570,00 zł, co daje prawie 30% różnicę – idealna okazja dla zainteresowanych inwestorów. Wadium w wysokości 12 510,00 zł należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu najpóźniej do dnia poprzedzającego licytację. W tytule przelewu należy umieścić: „Wadium KA1L/00014384/9”. Licytacja odbędzie się 21 stycznia 2026 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach, przy al. Niepodległości 60. Możliwość obejrzenia nieruchomości oraz zapoznania się z aktami egzekucyjnymi (w tym operatem szacunkowym) istnieje od 7 do 20 stycznia 2026 r., po uprzednim uzgodnieniu z Panią Agnieszką Kałużą pod numerem telefonu 32 325 11 43. Szczegóły oraz kontakt dostępne są również na stronie internetowej urzędu.

Data licytacji: 2026-01-21
Urząd: Urząd Skarbowy w Tychach
Cena wywoławcza
87 570,00 zł

Nieruchomość 5004 m² Chełm Śląski, Czerniny

Licytacja w Tychach. Na sprzedaż trafia udział ½ w niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Chełmie Śląskim przy ulicy Czerniny. Działka nr 316/11 o powierzchni 5004 m² jest klasyfikowana jako RIVb – grunty orne. Ma regularny, wydłużony prostokątny kształt, nie jest ogrodzona i aktualnie użytkowana jako łąka. Nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej, ale znajduje się w pobliżu linii wysokiego napięcia oraz sieci wodociągowej w ulicy Czerniny. Wartość szacunkowa licytowanego udziału to 125 100,00 zł, a cena wywoławcza została ustalona na 87 570,00 zł, co stanowi bardzo atrakcyjną okazję dla zainteresowanych inwestorów. Wadium w wysokości 12 510,00 zł należy wpłacić na rachunek bankowy o numerze 50 1010 1212 3068 3813 9120 0000, z dopiskiem „Wadium KA1L/00014384/9”. Wadium musi zostać uznane najpóźniej dzień przed licytacją. Licytacja odbędzie się 21 stycznia 2026 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach, przy al. Niepodległości 60. Możliwość obejrzenia nieruchomości oraz zapoznania się z aktami egzekucyjnymi (w tym operatem szacunkowym) istnieje w terminie od 7 do 20 stycznia 2026, po wcześniejszym uzgodnieniu z Panią Agnieszką Kałużą pod numerem telefonu 32 325 11 43.

Data licytacji: 2026-01-21
Urząd: Urząd Skarbowy w Tychach
Cena wywoławcza
87 570,00 zł

Nieruchomość 5004 m² Chełm Śląski, Czerniny

Urząd Skarbowy w Tychach organizuje licytację, na której można nabyć ½ udziału w niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Chełmie Śląskim przy ulicy Czerniny. Działka nr 316/11 o powierzchni 5004 m² została sklasyfikowana jako grunt ornny (RIVb). Ma ona regularny, wydłużony prostokątny kształt, nie jest ogrodzona i aktualnie użytkowana jako łąka. Nieruchomość nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej, ale znajduje się w pobliżu sieci wodociągowej oraz linii wysokiego napięcia. Wartość szacunkowa licytowanego udziału to 125 100,00 zł, natomiast cena wywoławcza została ustalona na poziomie 87 570,00 zł, co stanowi znaczną różnicę i może być atrakcyjną okazją dla zainteresowanych inwestorów. Wadium w wysokości 12 510,00 zł należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu najpóźniej do dnia poprzedzającego licytację. W tytule przelewu należy podać: „Wadium KA1L/00014384/9”. Licytacja odbędzie się 21 stycznia 2026 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach, przy al. Niepodległości 60. Możliwość obejrzenia nieruchomości oraz zapoznania się z aktami egzekucyjnymi (w tym operatem szacunkowym) będzie dostępna od 7 do 20 stycznia 2026 roku, po wcześniejszym uzgodnieniu z Panią Agnieszką Kałużą pod numerem telefonu 32 325 11 43.

Data licytacji: 2026-01-21
Urząd: Urząd Skarbowy w Tychach
Cena wywoławcza
87 570,00 zł
Zdjęcie do ogłoszenia: Nieruchomość 1875 m² Imielin, ul. Imielińska 20

Nieruchomość 1875 m² Imielin, ul. Imielińska 20

Okazja w Tychach! Urząd Skarbowy w Tychach ogłasza sprzedaż w drodze pierwszej licytacji publicznej nieruchomości należącej do spółki. Przedmiotem licytacji jest duży grunt zabudowany o łącznej powierzchni 1875 m², położony w miejscowości Imielin przy ul. Imielińskiej 20. Na działce znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny z przebudowaniami, w tym budynek gospodarczy, garaż oraz zabudowa dodatkowa. Budynek posiada powierzchnię użytkową 155,10 m² i jest dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, a jego stan techniczny jest przeciętny. Obiekt jest wykorzystywany jako zakwaterowanie pracownicze. Działka ma lekki spadek, jest ogrodzona i częściowo utwardzona. Wartość szacunkowa nieruchomości wynosi 541 200,00 zł, natomiast cena wywoławcza została ustalona na 405 900,00 zł, co daje atrakcyjną różnicę. Wadium w wysokości 54 120,00 zł należy wpłacić najpóźniej dzień przed licytacją na konto NBP o/o Katowice. Licytacja odbędzie się 17 grudnia 2025 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach, Al. Niepodległości 60, IV piętro, pok. 402. Możliwość zapoznania się z aktami postępowania egzekucyjnego w biurze urzędu po wcześniejszym uzgodnieniu.

Data licytacji: 2025-12-17
Urząd: Urząd Skarbowy w Tychach
Cena wywoławcza
405 900,00 zł