Nieruchomość rolna 9,86 ha Nowa Wieś, Trzcianne - Licytacja

Mońki

Cena wywoławcza

40 083,00 zł

Zobacz na stronie urzędu

Szczegóły licytacji

Organ prowadzący: Urząd Skarbowy w Mońkach
Rodzaj mienia: nieruchomość
Typ ogłoszenia: licytacja
Wadium: 5344,40 zł

Termin i miejsce

Data licytacji: 2026-06-25
Godzina: 10:00
Adres:

Ełcka 41a
19-100 Mońki
Podlaskie

Szczegółowy opis

Urząd Skarbowy w Mońkach organizuje licytację publiczną dotyczącą sprzedaży 1/3 części nieruchomości rolnych położonych w Nowej Wsi, w gminie Trzcianne. Przedmiotem licytacji są łącznie 13 działek o łącznej powierzchni 9,8594 ha, w tym grunty orne, łąki, nieużytki oraz tereny leśne. Nieruchomości te są zlokalizowane w pobliżu wsi Nowa Wieś i Trzcianne, a dostęp do części z nich może być utrudniony lub wymaga przejazdu przez inne działki. W skład nieruchomości wchodzą m.in. działki nr 87 (1,4125 ha), 261/6 i 261/8 (z częścią budynku gospodarczego), 388 (łąka), 348/4, 349/1, 349/2 (łąki), 481, 599, 1460, 1496 (podmokłe łąki i tereny zadrzewione), 3020 (łąka i lasy), 568 i 607/2 (las olszy i brzozowy). Wartość szacunkowa całego kompleksu nieruchomości wynosi łącznie 53 444,00 zł, a cena wywoławcza to 40 083,00 zł. Wadium w wysokości 5 344,40 zł należy wpłacić na konto rachunku depozytowego do dnia 24 czerwca 2026 roku. Licytacja odbędzie się 25 czerwca 2026 roku o godzinie 10:00 w budynku Urzędu Skarbowego w Mońkach, ul. Ełcka 41a. Nieruchomości można oglądać w terminie 14 dni przed licytacją po wcześniejszym uzgodnieniu z urzędem. Warto zwrócić uwagę, że różnica między wartością szacunkową a ceną wywoławczą jest znacząca – to może być dobra okazja dla zainteresowanych inwestorów rolnych czy osób poszukujących terenów pod inwestycje leśne lub rekreacyjne.

Szczegóły przedmiotu

  • Powierzchnia: 9.8594 ha
  • Rodzaj nieruchomości: nieruchomości rolne
  • Uwagi: Sprzedaż 1/3 części nieruchomości. Działki zabudowane częściowo budynkiem gospodarczym. Część działek dostępna tylko przez inne nieruchomości.

Licytacja: Na czym polega?

Dowiedz się więcej →